Botox – toksyna botulinowa

Botox®
– toksyna botulinowa
botox ampułka

Czym jest Botox® ?

Botox jest zabiegiem ostrzykiwania, dzięki któremu możemy odmłodzić twarz poprzez czasowe zablokowanie przekaźnictwa nerwowo-mięśniowego i rozluźnienie poszczególnych mięśni. W zabiegach wykorzystywana jest oczyszczona postać toksyny botulinowej typu A. Wstrzyknięcie odpowiednich, niewielkich dawek preparatu likwiduje i zapobiega zmarszczkom mimicznym wywołanym przez kurczenie się mięśni twarzy.

Jakie są wskazania do zabiegu Botox® ?

  • tzw. lwia zmarszczka (czoło)
  • zmarszczki poprzeczne na czole
  • tzw. kurze łapki (oczy)
  • opadające powieki
  • leczenie nadpotliwości dłoni, stóp, pach

Jak wygląda procedura zabiegu podania preparatu Botox® ?

Zabieg wykonywany jest przez lekarza, który podskórnie – przy pomocy bardzo cienkiej igły – ostrzykuje wyznaczony obszar zabiegowy niewielkimi dawkami preparatu.

botox ampułkaCo będziesz odczuwać podczas zabiegu?

W czasie wykonywania zabiegu będziesz czuć lekkie ukłucia. Choć zabieg jest prawie bezbolesny niektóre osoby szczególnie wrażliwe na ból decydują się na znieczulenie miejscowe kremem Emla. Sam zabieg trwa bardzo krótko (około 5-10 minut) i jest jednym z najmniej inwazyjnych zabiegów medycyny estetycznej.

Czy efekty są widoczne zaraz po zabiegu Botox®?

Nie, na efekt należy poczekać kilka dni. Z reguły po 3-4 dniach widoczny jest pierwszy efekt zabiegu. Maksimum działania osiągamy po około 2 tygodniach od zabiegu.

Jak długo utrzymuje się efekt i jak często należy powtarzać zabieg?

Efekt zabiegu utrzymuje się od 6 do 8 miesięcy. Przy kolejnych zabiegach czas działania, a co za tym idzie odstępy między kolejnymi kuracjami, wydłużają się.

Jak postępować po zabiegu?

Zabieg na ogół nie pozostawia śladów. Zdarza się delikatne zaczerwienienie, które zwykle ustępuje po około godzinie. Istnieje tez możliwość pojawienia się delikatnego śladu po nakłuciu w postaci małego krwiaka.
Po zabiegu możesz wrócić do pracy i codziennej aktywności. Należy jednak pamiętać, że przez kolejne kilka tygodni nie rekomenduje się zabiegów wykorzystujących fale radiowe czy zabiegów laserowych. Osłabią one oraz skrócą czas działania preparatu.

azzalure zdjecieJakie są przeciwwskazania?

  • choroby z zaburzeniem przewodnictwa nerwowo-mięśniowego
  • stosowanie leków powodujących relaksacje mięśni
  • miejscowe infekcje skóry
  • ciąża i okres karmienia
  • zaburzenia krzepnięcia

Kilka słów o bezpieczeństwie zabiegu:

Na całym świecie lekarze wykorzystują Botox® do zabiegów medycyny estetycznej od 2002, a od ponad 20 lat stosowany jest w innych dziedzinach medycyny. Botox® jest tym samym substancją sprawdzoną w licznych procedurach, a metoda spłycania zmarszczek wykorzystująca toksynę botulinową typu A należy do najbezpieczniejszych. Działa bowiem wyłącznie czasowo, a dodatkowo wykorzystuje się niewielkie ilości preparatu. Powtarzanie zabiegu ostrzykiwania nie skutkuje sumowaniem dawek w organizmie.

W celu przeprowadzenia zabiegu i pytań szczegółowych dotyczących jego przebiegu zapraszamy do kontaktu z Nami pod numerem telefonu (033) 821 30 39

Z przyjemnością odpowiemy na Państwa pytania i zapiszemy na konsultacje z Lekarzem.

botox_przed_po1111111

Największą skuteczność w medycynie estetycznej mają łączone procedury zabiegowe np. botox + wypełniacz + mezoterapia igłowa