Zamykanie naczynek na twarzy i ciele

Laserowe zamykanie naczyń
– twarz , – kończyny dolne

Laser diodowy, IPL (Elos)

Korzyści:

 • BEZINWAZYJNOŚĆ
 • WYSOKA EFEKTYWNOŚĆ
 • NAJNOWSZA TECHNOLOGIA

1Problem z naczynkami dotyka w pewnym momencie większości z nas. Przyczyn tak poważnego problemu jest wiele, m. in. : nadciśnienie tętnicze, zaburzenia hormonalne, spożywanie niektórych leków, szkodliwy wpływ zanieczyszczonego środowiska, niewłaściwa pielęgnacja skóry, przewlekła ekspozycja na słońcu, długotrwałe stosowanie sterydów, uwarunkowania genetyczne.
Na szczęście za sprawą nowoczesnej medycyny możemy usunąć ten problem. Wysokiej jakości sprzęt jakim dysponujemy w Naszym Gabinecie oraz długoletnie doświadczenie z pewnością spełnią Państwa oczekiwania.
Drobne, pojedyńcze naczynia znikają już po jednym zabiegu. W przypadku gdy pod skórą widoczna jest cała siatka naczyń, konieczne bywa wykonanie 2-3 powtórzeń. Zależy to od średnicy, ilości i koloru naczyń oraz głębokości ich położenia.

2

Technologia

Bezinwazyjną i jednocześnie najskuteczniejszą metodą jest obecnie laser. Do usuwania zmian naczyniowych na twarzy i kończynach dolnych w Naszym Gabinecie używamy lasera diodowego oraz medycznego systemu IPL (ELOS™) – zabiegi są całkowicie nieinwazyjne, a efekty potwierdzone licznymi badaniami klinicznymi.
Głowica terapeutyczna z aktywnym chłodzeniem kontaktowym pozwala na stosowanie wyższych mocy niż w innych urządzeniach, bez ryzyka oparzenia otaczającej tkanki. Ponadto urządzenie ma wbudowany mechanizm ciągłego monitorowania temperatury skóry ( Active Dermal Monitoring ), z automatycznym przerywaniem impulsu po osiągnięciu niebezpiecznego poziomu. Dzięki temu proces nagrzewania skóry jest w pełni kontrolowany.

Mechanizm usuwania zmian naczyniowych

Energia świetlna emitowana z lasera jest pochłaniana przez czerwony barwnik krwi, tj. hemoglobinę. Krew „ ścina się”, powodując zniszczenie chorego naczynia bez uszkodzenia otaczającej tkanki. Zmiana chorobowa zostaje wyeliminowana gdy całe naczynie osiąga temperaturę koagulacji. Spodziewanych efektów należy oczekiwać w okresie od kilku dni do kilku tygodni. Całe przedsięwzięcie nie niesie ryzyka infekcji i powikłań.

Przed zabiegiem:

Pacjent odbywa wstępną rozmowę, omawiane są przeciwwskazania do wykonania zabiegu, oceniane są zmiany do usunięcia, a także ilość powtórzeń w przypadku rozległych zmian naczyniowych oraz urealniane są oczekiwania pacjenta.

W trakcie zabiegu:

Na skórę pacjenta zostaje nałożony chłodzący żel, a następnie do określonego miejsca na skórze przykłada się głowice terapeutuczną (LASER diodowy lub IPL – w zależnośći od charakteru zmiany naczyniowej). W trakcie impulsu lasera możemy odczuwać lekkie ukłucie bądź pieczenie.

Po zabiegu:

W przypadku usunięcia pojedyńczych naczyniek zaczerwienienie może utrzymywać się do następnego dnia. Jeżeli likwidacji poddane zostały naczynka o dużej średnicy np. na nogach tuż po zabiegu może pojawić się rumień, obrzęk bądź siniak, który powinien zniknąć w ciągu kilkudziesięciu godzin. Po zabiegu zwiększa się wrażliwość skóry, dlatego należy unikać korzystania z sauny, wysiłku fizycznego, masaży oraz kąpieli słonecznych ( w tym solarium).

Nie należy również eksponować skóry na słońcu (solarium) min. jeden miesiąc po zabiegu. Wskazane jest zabezpieczać skórę wysokimi filtrami w celu uniknięcia przebarwień. Przez kilka dni po zabiegu nie stosować na skórę środków drażniących i wysuszających. Zalecamy używanie kremu przyspieszającego gojenie oraz kosmetyków, które działają obkurczająco oraz wzmacniająco na naczynia krwionośne. Stosowanie odpowiednich kosmetyków/kosmeceutyków do skóry naczyniowej, które pomagają obkurczyć i wzmocnić naczynia krwionośne.

Jakie są przeciwskazania?

2

 • ciąża i karmienie piersią
 • zażywanie leków fotouczulających
 • rozrusznik serca, wewnętrzny defibrylator,
 • reaccutan zażywany w ciągu ostatnich 6-ciu miesięcy,
 • świeżo opalona skóra, stosowanie samoopalaczy,
 • choroby tk. łącznej, np.kolagenozy,
 • bliznowce, bielactwo, łuszczyca,
 • przyjmowanie ziół dziurawca lub nagietka ( przestać używać na 1 tydzien przed zabiegiem ),
 • nowotwory skóry,
 • stany zapalne skóry,
 • niedawne peelingi,

Cena od 50 PLN

W celu przeprowadzenia zabiegu i pytań szczegółowych zapraszamy do kontaktu z Nami pod numerem telefonu (33) 821 30 39