Wypełniacze / kwas hialuronowy
Wypełniacze – kwas hialuronowy
Kwas hialuronowy jest polisacharydem naturalnie występującym w ludzkim ciele, głównie w skórze, w różnorodnych stężeniach. Jedną z głównych jego cech jest wiązanie wody, dzięki czemu utrzymuje prawidłowe nawodnienie tkanek. Jedna cząsteczka kwasu hialuronowego jest w stanie związać aż 250 cząsteczek wody. Cząsteczki kwasu hialuronowego zanikają w miarę upływu lat. Zabieg wypełnienia zmarszczek polega na udostępnieniu zastępczego żródła kwasu hialuronowego, aby przywrócić satysfakcjonujące nawilżenie tkanek skóry, które jest niszczone przez załamania skórne, powstałe na skutek ekspresji twarzy.
Na jakie obszary stosuje się wypełniacze?
Wypełniacze najlepiej sprawdzają się w:
- wygładzaniu linii w okolicy ust i nosa
- powiększaniu i poprawie kształtu ust
- redukowaniu kurzych łapek
- redukowaniu linii śmiechu
- wypełnianiu policzków
Jak wygląda zabieg ?
Obszar poddawany zabiegowi jest znieczulany przy pomocy specjalnego kremu, a następnie za pomocą iniekcji wprowadzana zostaje substancja w postaci żelu, we wcześniej określony obszar zabiegowy. Kwas hialuronowy po wprowadzeniu do skóry wypełnia zmarszczkę, dając bardzo naturalne efekty. Po wstrzyknięciu żelu w linię zmarszczki lub w usta preparat wiąże wodę i powiększa objętość danej okolicy wygładzając zmarszczki lub modelując kontur ust. Rezultat można obejrzeć natychmiast w lusterku.
Jakie są zalety zabiegu?
Zabiegi wygładzania zmarszczek kwasem hialuronowym są bardzo skuteczne, dają natychmiastowe efekty, niemniej jednak nie są to zabiegi, które wykonujemy raz na zawsze. Preparaty kwasu hialuronowego stopniowo ulegają całkowitemu wchłonięciu. Należy wówczas zabieg powtórzyć, co z jednej strony uznać można za wadę, z drugiej zaś za zaletę, ponieważ dzięki temu są to zabiegi całkowicie bezpieczne. Istotną zaletą podawania kwasu hialuronowego jest stymulacja procesu syntezy kolagenu w skórze właściwej. Tak więc po całkowitym rozpuszczeniu się kwasu, efekt wypełnienia będzie utrzymywał się jeszcze jakiś czas na skutek zwiększenia ilości własnej tkanki budulcowej skóry.
Jak długo utrzymują się efekty?
Średni okres utrzymywania się efektów stosowania wypełniaczy wynosi 9-12 miesięcy.
Jak długo trwa zabieg?
Zabieg trwa ok. 30 min.
Jakie są zalecenia po zabiegowe ?
Przez kilka godzin po zabiegu powinno się unikać nadmiernej ekspresji twarzy, jak również dotykania i masowania miejsc iniekcji. Przez około 3 dni po zabiegu należy unikać nadmiernego narażenia na promienie słoneczne oraz ciepło (solarium, sauna)
Jakie są przeciwwskazania do przeprowadzania zabiegu?
Uczulenie na daną substancję, stany zapalne skóry, trądzik, opryszczka, skłonność do występowania blizn przerostowych, ciąża oraz karmienie piersią.
O czym należy pamiętać?
Należy unikać spożywania alkoholu, dzień przed zabiegiem, w dniu zabiegu i dzień po, aby zapobiec ewentualnemu rozszerzaniu i pękaniu naczynek. Ponadto należy unikać aspiryny, preparatów zawierających wyciąg z Ginko oraz wit. E.