Retises Ct (Yellow Peel)

image1

Szybki i trwały efekt!

Zabieg dla wymagających…

image2Retises CT jest jednym z najbardziej popularnych i lubianych peelingów. To nowoczesny peeling o wysokim stężeniu czystego retinolu, propionianu retinylu i witaminy C w jej najbardziej stabilnej postaci.

Dla kogo jest przeznaczony Retises CT?

Zabieg jest rekomendowany dla osób z takimi problemami jak:

 • rozszerzone pory skóry
 • fotostarzenie
 • hiperpigmentacja
 • melasa, piegi
 • szara i matowa skóra pozbawiona blasku
 • zwiotczała skóra
 • skóra z widocznymi oznakami starzenia
 • blizny i zaburzenia pigmentacji po trądziku
 • choroby łojotokowe skóry

image3

Jakie zapewnia efekty Retises CT ?

image4Retinol zmniejsza i rozjaśnia plamy, wygładza skórę, złuszcza i usuwa drobne zmarszczki. Po zabiegu dochodzi do stymulacji i zwiększenia grubości skóry. Istotnie zwiększa się poziom nawilżenia skóry na skutek zwiększonej syntezy kwasu hialuronowego, czynnika NMF oraz kolagenu.

Skóra odzyskuje zdrowy, promienny wygląd, jest wyraźnie odmłodzona, dobrze nawilżona i odżywiona. Zabieg doskonale zwiększa jędrność i gęstość skóry.

Jeśli zależy Ci na długotrwałych, lecz szybko oraz efektywnie osiągniętych rezultatach, bez odbywania rekonwalescencji koniecznej po typowym, chemicznym peelingu – zdecyduj się na Retises CT.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg w naszym Gabinecie składa się z 3 stadiów. W pierwszym wykonujemy zabieg mikrodermabrazji w celu zwiększenia absorpcji składników aktywnych w głąb skóry. Następnie na dany obszar nakładana jest aktywna substancja, o 10-procentowym stężeniu witaminy C w postaci glukozydu askorbylu oraz 5-procentowym niacynamid. Trzecim etapem peelingu Retises CT jest nałożenie warstwy specjalnej mieszanki, w której skład wchodzi 4% retinolu oraz 1% propionianu retinylu.
Zabieg ten może obejmować zarówno skórę twarzy, szyi i dekoltu.

Ile należy wykonać zabiegów dla satysfakcjonujących efektów?

Tak jak w przypadku większości peelingów Retises CT może być wykonywany w zależności od wskazań jako zabieg pojedynczy lub w serii o odstępie 7-14 dniowym .

Jakie są przeciwwskazania do wykonania zabiegu?

 • ciąża i okres karmienia
 • zapalenie tkanki łącznej
 • aktywne choroby wirusowe
 • leczenie retinoidami

Działanie składników aktywnych:

– retinol – witamina A(4%)

Przyspiesza mitozę, zwiększa aktywność enzymatyczną i normalizuje keratynizację. Odżywia skórę, przeciwdziała pojawianiu się zmarszczek, zmniejsza głębokość zmarszczek już istniejących i poprawia elastyczność skóry. Ponadto, retinol łagodzi plamy wywołane przez nadmierną ekspozycję na promieniowanie UV regulując proliferację i ruchomość melanocytów.

– glukozyd askorbylu (10%) – Stabilna i długodziałająca postać witaminy C

Zwalcza wolne rodniki, przyspiesza syntezę kolagenu i elastyny. Nadaje gładkości i rozświetla starzejącą się, odwodnioną, poddaną działaniu szkodliwych czynników zewnętrznych (słońce, zanieczyszczenie środowiska, dym tytoniowy) skórę.

– niacynamid – witamina B3 (5%)

Stymuluje syntezę kolagenu, zwiększa produkcję ceramidów, zmniejsza transepidermalną utratę wody co w efekcie powoduje lepsze nawilżenie skóry i poprawę jej elastyczności, jest silnym antyoksydantem, rozjaśnia przebarwienia posłoneczne oraz zapobiega powstawaniu.

image5

 

Retises CT Yellow Peel – ciesz się
długotrwałymi efektami i promienną, zdrową skórą!

W celu przeprowadzenia zabiegu i pytań szczegółowych zapraszamy do kontaktu z Nami pod numerem telefonu (33) 821 30 39