Odmłodzenie i odbudowa objętości dłoni

Lifting wolumetryczny / wolumetria
Modelowanie twarzy/dłoni

Young female with fresh clear skin, white backgroundTwoja twarz traci jędrność? Masz problem z lekko obwisłą skórą, zauważyłaś ubytki tkanki tłuszczowej tzw. „zapadnięcia”, które zmieniają i postarzają Twoją twarz? A może jedynie chcesz podkreślić policzki? Jeśli tak – lifting wolumetryczny jest dla Ciebie.

Duże znaczenie w młodym wyglądzie ma objętość i kontur twarzy, który zmienia się z upływem lat na skutek powolnego zaniku tkanek podskórnych niektórych partii twarzy, w szczególności okolic skroni i kości policzkowych.
Przyczyną tego zjawiska są ubytki w tkance łącznej oraz kostnej, a także zmniejszenie ilości tkanki tłuszczowej. Tłuszcz znajdujący się w obrębie twarzy przemieszcza się w dół, powodując obwisanie skóry i zmieniając owal młodej twarzy. Tworzą się bruzdy nosowo-wargowe, twarz „twardnieje”, a miękkie zaokrąglenie policzków – symbol młodości – zanika. Doskonałym rozwiązaniem na powyższe problemy są zabiegi wolumetryczne.

Na jakie obszary stosuje się zabieg volumetryczny?

Zabiegi stosujemy na takie obszary jak:

  • okolice kości policzkowych
  • policzki
  • fałdy nosowo-wargowe
  • kąciki ust
  • okolice żuchwy i podbródka
  • skronie
  • dłonie

Jak wygląda zabieg?

Obszar poddawany zabiegowi jest znieczulany przy pomocy specjalnego kremu, a następnie lekarz przystępuje do iniekcyjnego wprowadzania substancji w postaci żelu, we wcześniej określony obszar zabiegowy.

Jakich preparatów używa się do zabiegów wolumetrycznych?

Do liftingu wolumetrycznego wykorzystuje się specjalne preparaty – wypełniacze, które stworzone są na bazie usieciowanego kwasu hialuronowego. Preparaty wolumetryczne to produkty zwiększające objętość tkanek, są stosowane w przypadku wskazań do wypełnienia tłuszczowego. To specyficzne wypełniacze, które są znacznie gęstsze od pozostałych. Preparaty te charakteryzują się długotrwałą odpornością na rozkład enzymatyczny i oddziaływanie ze strony wolnych rodników.

Jakich efektów możesz się spodziewać?

Dzięki zabiegom wolumetrycznym można zarówno poprawić objętość twarzy jak i owal oraz osiągnąć efekt delikatnego liftingu. Zabieg ten dosłownie wypełnia zapadnięte miejsca w obrębie twarzy czy dłoni, wspomaga procesy regeneracyjne skóry oraz cofa grawitacyjne opadanie tkanek.
Zabieg ten doskonale sprawdza się w modelowaniu kości policzkowych. Likwidowane są również zmarszczki i bruzdy.

Jak długo utrzymują się efekty?

Pełne efekty ustabilizują się w ciągu kilku lub kilkunastu dni, a gładka skóra i skorygowany owal twarzy będzie utrzymywał się ok. 24 miesięcy.

Jak długo trwa zabieg?

Zabieg trwa ok. 30 min.

Jakie są przeciwwskazania do przeprowadzania zabiegu?

Uczulenie na daną substancję, stany zapalne skóry, trądzik, opryszczka, skłonność do występowania blizn przerostowych.

Jakie są zalecenia po zabiegowe ?

Przez kilka godzin po zabiegu powinno się unikać nadmiernej ekspresji twarzy, jak również dotykania i masowania miejsc iniekcji. Przez około 3 dni po zabiegu należy unikać nadmiernego narażenia na promienie słoneczne oraz ciepło (solarium, sauna)

O czym należy pamiętać?

Należy unikać spożywania alkoholu, dzień przed zabiegiem, w dniu zabiegu i dzień po, aby zapobiec ewentualnemu rozszerzaniu i pękaniu naczynek. Ponadto należy unikać aspiryny, preparatów zawierających wyciąg z Ginko oraz wit. E.

Cena od 1200 PLN

W celu przeprowadzenia zabiegu i pytań szczegółowych zapraszamy do kontaktu z Nami pod numerem telefonu (033) 821 30 39