Karboksyterapia – NOWOŚĆ!

Jeden z największych przełomów w medycynie estetycznej od czasu pojawienia się toksyny botulinowej już w naszej ofercie!

Karboksyterapia, czyli terapia „cudownym gazem”, jest największym przełomem w medycynie estetycznej w walce z podstawowymi problemami pacjentów zgłaszających się do gabinetów od czasu zastosowania botoksu. Zabieg polega na śródskórnej lub podskórnej aplikacji medycznego dwutlenku węgla za pomocą mikronakłuć. Jest to bardzo mało inwazyjna i klinicznie sprawdzona metoda doskonale radząca sobie z wieloma problemami:

 • odmładzaniem skóry, usuwaniem zmarszczek, przywróceniem jędrności i elastyczności skóry twarzy oraz całego ciała
 • cienie i „worki”pod oczami
 • zwiększaniem grubości i gęstości skóry
 • zwiotczenie skóry związane z wiekiem
 • zmarszczkami statycznymi okolic oczu
 • walką z cellulitem
 • rozstępy/blizny
 • lokalnymi nadmiarami tkanki tłuszczowej – jest alternatywą dla liposukcji
 • redukcją podwójnego podbródka
 • wypadaniem włosów i łysieniem – wzmocnienie i regeneracja cebulek włosowych oraz zapobieganie dalszej utracie włosów

W Gabinecie kosmetologii i medycyny estetycznej Sophia pracujemy na urządzeniu medycznym CARBOXYTHERAPY™ DUAL MC2

pic1

Bezpieczeństwo

pic2CarboxyTherapy™, model DUAL MC2 uchodzi za jeden z najbardziej zaawansowanych aparatów .
Urządzenie zostało wyróżnione również złotym laurem kosmetologii. Cechuje go bardzo wysoka skuteczność, potwierdzona badaniami klinicznymi.
Niestety, nie wszystkie urządzenia na rynku przeznaczone do karboksyterapii spełniają odpowiednie wymogi i posiadają odpowiednie certyfikaty.

CarboxyTherapy™DUAL MC2 spełnia wszystkie kluczowe warunki, aby zabiegi były skuteczne i bezpieczne. Posiada wysokie, w pełni regulowane przepływy dwutlenku węgla (gwarantujące satysfakcjonujące efekty), automatyczne podgrzewanie gazu (w znaczący sposób łagodzi odczucie bólowe ) oraz możliwość łączenia zabiegów karboksyterapii z mezoterapią co znacząco wpływa na jeszcze lepsze efekty zabiegowe.

Karboksyterapia w liczbach

CELLULIT
REDUKCJA DO 89%

pic3Carboxytherapy™ wykorzystuje jedną z najbardziej skutecznych i kompleksowych metod likwidacji cellulitu w wszystkich stadiach (I – IV). Osiągane efekty są imponujące. Iniekcja CO2 prowadzi do uszkodzenia adipocytów i wzrostu lipolizy. Dochodzi do rozluźnienia struktury zwłóknień oraz zwiększenia przepływów kapilarnych i usprawnienia przepływów limfatycznych.

WYPADANIE WŁOSÓW
REDUKCJA DO 77%

pic4Urządzenie Carboxytherapy™ umożliwia jednoczesne podanie medycznego CO2 i składników aktywnych, co zwiększa skuteczność zabiegów nawet o 30%. Miejscowo zostają rozszerzone naczynia, powstają nowe kapilary i zwiększa się odżywienie tkanek. Powoduje to wzrost macierzy i aktywowanie mieszków włosowych oraz zapobieganie dalszej utracie włosów. Po 10 zabiegach następuje wyraźne zagęszczenie włosów. Zabiegi sprawdzają się zarówno u kobiet jak i mężczyzn.

CIENIE/WORKI POD OCZAMI
REDUKCJA DO 90%

pic5Zabiegi Carboxytherapy™ są jedną z nielicznych metod likwidacji cieni pod oczami. Badania naukowe potwierdzają wysoką skuteczność metody już po 5 zabiegach.
W wyniku aktywacji czynnika wzrostu naczyń VEGF dochodzi do wytworzenia sieci nowych, elastycznych kapilar, dzięki czemu mikrokrążenie zostaje przywrócone. Przepływ tkankowy zostaje zwiększony, a cienie i worki pod oczami ulegają redukcji. Jakość skóry wokół oczu poprawia się, ponieważ aplikacja CO2 stymuluje produkcję kolagenu, dzięki czemu tkanka mająca skłonność do ścieńczenia zagęszcza się i odzyskuje jędrność.

ROZSTĘPY / BLIZNY
REDUKCJA DO 97%

pic6Urządzenie Carboxytherapy™ pozwala na precyzyjne wykonanie zabiegu na obszar objęty blizną lub rozstępem. Już po 3 zabiegach widoczne jest wyraźne zmniejszenie blizn i rozstępów.
W wyniku dużego przepływu dwutlenku węgla podanego śródskórnie, dochodzi do przebudowy tkanki bliznowatej (blizny i rozstępy). Rozpoczyna się proces naprawczy który w wielu przypadkach prowadzi do całkowitego usunięcia zmiany

TKANKA TŁUSZCZOWA
REDUKCJA DO 67%

pic7Carboxytherapy™ doskonale sprawdza się w lokalnie zdeponowanej tkance tłuszczowej jak również na większych obszarach. Realizację ułatwiają dostosowane programy zabiegowe.
Uraz ciśnieniowy powoduje osłabienie ścian adipocytów. W tkance tłuszczowej dochodzi do zwiększenia przepływów kapilarnych i wzrostu lipolizy, w efekcie dochodzi do zmniejszenia grubości tkanki tłuszczowej.

ZMARSZCZKI
REDUKCJA O 56%

pic8Urządzenie Carboxytherapy™ umożliwia manualne lub automatyczne przeprowadzenie precyzyjnego zabiegu na obszary. Dochodzi do zwiększenia syntezy kolagenu i elastyny o ok 40%. Wzrost dwutlenku węgla powoduje lokalną przebudowę tkanek, wzrost natlenowania i dostarczania składników odżywczych. Fibroblasty gwałtownie rozpoczynają produkcję nowych włókien kolagenu i elastyny. Skóra staje się bardziej jędrna.

ŁUSZCZYCA
REDUKCJA DO 55%

pic9Carboxytherapy™ pozwala na podanie odpowiedniej dawki podgrzanego medycznego CO2 na ściśle określoną głębokość zapewniając wysokie bezpieczeństwo i komfort dla pacjenta. W skórze łuszczycowej dochodzi do zmian w dystrybucji wapnia, podany CO2 reguluje gospodarkę wapniową poprzez aktywność cAMP i cGMP. Dodatkowo dochodzi do zwiększenia natlenowania i odżywienia otaczających tkanek.

Jak wygląda zabieg?

Za pomocą iniekcji wprowadzany jest dwutlenek węgla. W miejscu wprowadzenia igły widoczne są mikroślady, które znikają po kilku minutach, podobnie jak zaczerwienienie w miejscu, gdzie gaz rozchodzi się pod skórą. Istnieje niewielkie ryzyko powstania „siniaków”. W trakcie zabiegu pod skórą widoczne jest przemieszczanie się gazu, dające wrażenie „obrzęku”, zanika ono po kilku minutach.

Jak długo trwa terapia?

Najczęściej zalecamy serię od 6-12 zabiegów wykonywanych 1-2 razy w tygodniu. Karboksyterapia trwa w zależności od miejsca poddawanego zabiegowi od kilku do kilkunastu minut.

Po zabiegu karboksyterapii

Skóra po zabiegu może być delikatnie opuchnięta, ale objaw ten bardzo szybko ustępuje. Sam zabieg nie wymaga zmiany trybu życia, zaraz po wizycie w Gabinecie można wrócić do normalnej aktywności. Przez 4 godziny po karboksyterapii nie zaleca się jednak kąpieli, a przez dobę po zabiegu należy zrezygnować z opalania, sauny, solarium, gorących kąpieli. W ciągu 2 dni nie należy też masować miejsc, poddanych terapii.

Jakie są przeciwwskazania?

2
 • ostra niewydolność płuc
 • ostra niewydolność nerek
 • zażywanie leków sterydowych
 • jaskra i przebyte operacje oczu
 • ciąża i laktacja
 • choroby autoimmunologiczne
 • egzema, opryszczka w miejscu zabiegu

BEZPIECZEŃSTWO

 • Kontrola ciśnienia iniekcji wstrzyknięcia preparatu (0-0,5 Mpa),
 • Powtarzalność objętości wstrzykiwanych dawek poprzez automatyczną kontrolę ilości,
 • Precyzyjnie regulowana głębokość iniekcji,
 • Regulacja przepływu ilości CO2 / min. oraz całkowitej objętości podanego gazu,
 • Podawanie bezpiecznego medycznego CO2

CERTYFIKATY

 • Certyfikat medyczny – CE Directive 93/42/EEC medical devices Annex II – Infusion Pump,
 • Urządzenie produkowane zgodnie z normą ISO 9001:2008 z wykorzystaniem podzespołów japońskich (PISCO).
 • Butla atestowana spełniająca wymagania ADR/RID:2013; 2010/35/EU; ISO 9809-1 Dyrektywy 2010/35/EU,
 • Certyfikowany gaz medyczny CO2

KOMFORT

 • Podgrzewany gaz, ograniczający odczucia bólowe do minimum,
 • Pneumatyczny pistolet zapewniający szybką iniekcję pod idealnym kątem 45 st. pozwalający na szybkie i bezbolesne przeprowadzenie

 

Cena od 140 PLN

W celu przeprowadzenia zabiegu i pytań szczegółowych zapraszamy do kontaktu z Nami pod numerem telefonu (33) 821 30 39