Cosmelan® – usuwanie przebarwień

image1

Terapia Cosmelan jest najlepszą obecnie metodą usuwającą plamy i przebarwienia skórne różnorodnego pochodzenia. Wyróżnia się skutecznością – w 98% przypadków przebarwienia usuwane są całkowicie. Zabieg zwęża również pory, reguluje wydzielanie łoju oraz stymuluje odnowę kolagenu, co objawia się wyraźnym odmłodzeniem skóry.

Plamy barwnikowe i przebarwienia są problemem rozległym, a ich pochodzenie jest zróżnicowane. Występują najczęściej na twarzy, przedramionach, szyi, dekolcie. Przebarwienia są wynikiem częstego i nadmiernego wystawiania na promienie słoneczne, mogą też występować na podłożu hormonalnym. Terapia Cosmelan usuwa je skutecznie, bez względu na rodzaj i pochodzenia.

image2

W jaki sposób działa Cosmelan ?

Mechanizm działnia Cosmelanu jest oparty na wykorzystywaniu substancji hamujących tyrozynazę, kluczowego enzymu w procesie formacji melaniny (barwnika). Kilka z substancji obecnych w Cosmelan działa przez blokowanie tego enzymu, lub nawet odwraca przemiany metaboliczne w łańcuchu. Zawiera czynniki rozjaśniające o natychmiastowym działaniu (kwas kojowy, fitowy, arbutyna, palmitynian retinolu, kwas askorbowy) oraz substancje o działaniu keratolitycznym (złuszczającym).

Na jakie obszary ciała jest stosowany?

Cosmelan niweluje niedoskonałości na twarzy, dekolcie, ramionach, dłoniach i plecach .

Jak przeprowadza się kurację?

Efektywność tej terapii opiera się na wykonaniu profesjonalnej procedury w Gabinecie i kontynuacji programu pielęgnacyjnego w domu przez okres 3 miesięcy. W tym czasie należy bezwzględnie przestrzegać zaleceń w zakresie stosowania specjalnego kremu i wykluczenia innych preparatów kosmetycznych wykorzystywanych do złuszczania i rozjaśniania skóry.

Co będziesz odczuwać podczas jego przeprowadzania?

Zabieg jest całkowicie bezbolesny, a podczas jego przeprowadzania można odczuwać jedynie delikatne mrowienie i pieczenie. Wszystkie objawy zanikają zaraz po jego zakończeniu, a lekkie zaczerwienie utrzymuje się na skórze maksymalnie kilka dni.

Jak często należy go przeprowadzać?

Cosmelan jest zabiegiem jednorazowym.

Jakich efektów można się spodziewać?

Terapia Cosmelan usuwa nawet intensywne plamy i przebarwienia skóry, w tym także zadawnione, utrzymujące się od wielu lat. Dodatkowo reguluje wydzielanie sebum i zwęża pory, a także stymuluje regenerację włókien kolagenowych, dzięki czemu służy wygładzeniu skóry i spłyceniu zmarszczek. W zależności od typu skóry leczenie przebiega z różną szybkością. Zazwyczaj stan skóry poprawia się tydzień po rozpoczęciu kuracji, w przypadku skóry ciemnej plamy znikają po 8 do 10 dniach. Cosmelan jest bardzo skuteczny w terapii przebarwień typu melasma. W 98 na 100 przypadków redukuje intensywność plam o 95%. Cosmelan jest połączeniem peelingu chemicznego i dermokosmetyków stworzonych specjalnie do tego celu.

Jak postępować po zabiegu ?

Kompleksowa kuracja uwzględnia konieczność stosowania po zabiegu kremu o działaniu łagodzącym oraz specjalnego preparatu do pielęgnacji obszaru, na którym występują przebarwienia.

Czy są jakieś przeciwwskazania do zabiegu ?

Przed procedurą nie należy wystawiać skóry na intensywne działanie promieni słonecznych. Kolejne przeciwwskazania to: ciąża i okres karmienia, opryszczka, bliznowce.

image3

W celu przeprowadzenia zabiegu i pytań szczegółowych zapraszamy do kontaktu z Nami pod numerem telefonu (33) 821 30 39